Strona główna

powrót

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

"Tygrysy" na wysokich szczeblach

8 maja b.r. w Tychach odbył się IV Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych. Wśród ośmiu sekcji z całego województwa śląskiego wystartowali również zawodnicy ze sportowej sekcji "Tygrysy" Gorzyce. W wyniku przeprowadzonych eliminacji nsi zawodnicy wystartowali w czterech biegach. Na dystansie 1000 m Damian Sładkowski zajął II miejsce w ósmym biegu, Mariusz Grzechca - III miejsce w dziewiątym biegu, Marian Dylewski uplasował się na II pozycji w dwunastym biegu. Natomiast na dystansie 600 m "Tygrysy" zajęły wszystkie miejsca na podium. Piotr Przewoźny zajął I miejsce, II - Eugeniusz Mandrysz, a III Piotr Bugla.
W każdym biegu rywalizowało 4-5 zawodników. Podczas zawodów odbył się pokaz strażacki. Z podziwem zawodnicy patrzyli na akcje strażaków, mogli z bliska poznać sprzęt strażacki, a nawet zasiąść za kierownicą wozu strażackiego. "Tygrysy" z Gorzyc osiągnęli wyniki dające prawo udziału w zawodach o randze ogólnopolskiej.